wtorek, 16 maj 2023 16:58

Powrót „Floriady”

Po latach przerwy z powodu koronawirusa ponownie w Gołębiu wróciło święto rodzinne „Floriada”.  Festyn poprzedzony był uroczystymi obchodami 100-lecia istnienia OSP Gołąb. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji strażaków w asyście jednostek straży z terenu gminy Puławy. Następnie po przemarszu pocztów sztandarowych, uroczystym złożeniu meldunku oraz wzniesieniu flagi na maszt odbyła się oficjalna część, podczas której jednostce przekazano sztandar. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele i goście z terenu Gminy Puławy, Starostwa Powiatowego Puławy i  osoby związane ze strażą z Lublina. Przyłączamy się do życzeń, dyplomów i odznaczeń. Serdeczne gratulacje.

Niedziela (7 maja) to święto dla mieszkańców i osób przybyłych. To też tradycyjny odpust. O godz. 15.00 na parkingu obok kościoła rozpoczęły się uroczystości. Na scenie pojawiły się dzieci, była też młodzież i dorośli (seniorzy z Gołębia i Borowej). Występy cieszyły się powodzeniem. O część artystyczną zadbał Gminny Ośrodek Kultury. Wokół rozstawiono dmuchawce dla dzieci, stoisko z watą cukrową, były też inne atrakcje. Między innymi prezentowały się jednostki naszej OSP Gołąb, jednostki wojskowe  z Dęblina  (Batalion Lekkiej Piechoty), a także rozbito namiot Komendy Powiatowej Policji w Puławach. W międzyczasie można było podziwiać, oglądać, przymierzać, degustować ciasta, grochówkę, czy też kiełbaski. 

Nie zabrakło także naszych członków Towarzystwa Przyjaciół Gołębia. Mieliśmy swój namiot. W nim wszystkie nasze publikacje oraz „arcydzieła” wykonane przez członkinie stowarzyszenia (poduszki, serwetki i zabawki dla dzieci). Serwowaliśmy kawę i herbatę, proponowaliśmy różne swojskie ciasta, przepyszny chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem pomimo niesprzyjającej pogody.

Czytany 356 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
1638
478
3939
6012
534221


Twój adres IP:44.221.66.130